Start Szkolenia Projekty Projekt - "Polonia"
Projekt - "Polonia" PDF Drukuj Email

Konsorcjum firm OSI CompuTrain SA i Young Digital Planet SA, we współpracy z Polonijnym Centrum Nauczycielskim z Lublina jest w trakcie realizacji cyklu szkoleń prowadzonych z wykorzystaniem portalu edukacyjnego Scholaris, który jest własnością Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szkolenia skierowane są do nauczycieli uczšcych przedmiotów humanistycznych pracujących poza granicami Polski (blisko 300 osób), a tematem ich jest "Wykorzystanie portalu Scholaris w nauczaniu i zarządzaniu szkołą".

Do prowadzenia szkoleń została wykorzystana metoda blended learning. Łącznie kurs trwa ponad 50 godzin, z czego większość to zajęcia e-learningowe, które będą uruchamiane etapami Otwarcie pierwszego etapu nastąpi 1 września 2007 r.

Tematyka zajęć stacjonarnych obejmuje m.in.: sposoby wyszukiwania i korzystania z dostępnych materiałów na stronie portalu Scholaris, gromadzenie i przygotowanie materiałów do zajęć edukacyjnych, dokonywanie wyboru i stosowanie e-lekcji w praktyce nauczycielskiej, a także pracy w technologii e-learning i dzielenia się swoimi doświadczeniami poprzez publikację materiałów edukacyjnych na portalu.

Tak przygotowany i przeprowadzony kurs gwarantuje, że nauczyciele zostaną dobrze przygotowani do korzystania z zasobów edukacyjnych portalu oraz technologii IT, a zajęcia poprzez Internet będą przebiegać sprawnie.